Masticha zabijak helikobaktera

Chioská masticha je certifikovaný prírodný produkt slúžiaci na eradikáciu baktérie Helikobakter pylori a uľavenie od tráviacich a žalúdočných problémov.

Máte záujem o kúpu Chioskej mastichy?  Prejsť do eshopu

Čo je Chioská masticha

masticha produktový rad
Produktový rad Chioskej mastichy

Čo je Chioská masticha

Chioská masticha alebo mastix je živica zo stromu Pistácia mastixová. Pôvodný výskyt stromov produkujúcich mastichu je spojený s gréckym ostrovom Chios. Hoci snahy o dopestovanie týchto stromov so snahou o produkciu mastichy boli aj v iných oblastiach, obsah najúčinnejších prospešných látok má len originálna masticha z južnej časti ostrova Chios.

Užívanie produktov získaných spracovaním Chioskej mastichy sa v našich končinách spája predovšetkým s redukciou baktérie Helikobakter pylori a úľavou od tráviacich a žalúdočných ťažkostí. Najčastejšími príznakmi týchto zdravotných problémov sú:

  • bolesti brucha
  • žalúdočné kŕče
  • zlé trávenie (nevoľnosť, nafukovanie, nechutenstvo)

Chioská masticha je vyhľadávaným produktom nielen u ľudí vyznávajúcich prírodnú medicínu, ale často krát sa k nej obracajú aj ľudia, ktorí absolvovali neúspešnú liečbu antibiotikami. Dokonca v niektorých prípadoch Chioskú mastichu odporúčajú aj samotní gastroenterológovia radšej než užívanie agresívnej kombinácie viacerých farmaceutík (antibiotiká + inhibítory protónovej pumpy).

Chcem Chioskú mastichu

Terapeutické účinky Chioskej mastichy

mastichové pole
Typický mastichový sad

Blahodárne účinky originálnej Chioskej mastichy sú známe už od čias dávneho staroveku. V tých časoch bola masticha natoľko ceneným zbožím, že si ju mohli dovoliť len samotní vladári a vysoko postavení občania. V hojnej miere ju využívali prví grécki lekári, zakladatelia modernej medicíny. Hoci sa význam mastichy pre zdravie a vzácnosť výskytu Chioskej mastichy od tých čias nijak nezmenila, rozšíril sa aspoň jej export do ďalších západných krajín, kde sa stala masticha obľúbenou súčasťou prírodných terapií.

Zber, spracovanie a vývoz originálnej mastichy z gréckeho Chiosu zabezpečuje prevažne Asociácia pestovateľov Chioskej mastichy. V prípade, že máte záujem o kúpu Chioskej mastichy, ubezpečte sa, že jej pôvod je práve z oblasti Chiosu, kvôli obsahu všetkých účinných látok mastichy. Vhodným vodítkom pri výbere sú certifikáty jednotlivých obchodov poskytujúcich Chioskú mastichu.

Prejsť do certifikovaného eshopu s Chioskou mastichou

Chioská masticha dnes

Hoci sa ohľadom účinkov Chioskej mastichy uskutočnili desiatky vedeckých výskumov a medicínskych štúdií potvrdzujúcich jej priaznivé pôsobenie na zdravie, kvôli jej čisto prírodnému zloženiu (žiadna chémia) je považovaná „iba“ za výživový doplnok a nie oficiálne liečivo, ako je tomu v prípade chemických farmaceutík. Výsledkom týchto štúdií je preukázateľné pôsobenie Chioskej mastichy ako antibakteriálneho, antiseptického a antimykotického prostriedku.

Vďaka týmto účinkom Chioská masticha pôsobí priaznivo nielen pri problémoch s Helikobakterom pylori a žalúdočnými ťažkosťami, ale aj pri zdravotných problémoch spojených s:

Porovnanie Chioskej mastichy a moderných farmacetík

PorovnanieChioská mastichaModerné farmaceutiká
Priaznivé účinky
Overené vedecky
Potvrdené skúsenosťami ľudí
Preukázateľná úsešnosť
Absencia vedľajších účinkov
Možnosť domácej terapie
Náš tip: Pre komplexnejšiu prírodnú terapiu zvoľte radšej Mastichovú kúru s testom na helikobaktera zdarma  Chcem Mastichovú kúru s testom zdarma

Odporúčania Chioskej mastichy

Dôkazom priaznivého vplyvu Chioskej mastichy sú nielen mnohé karentované štúdie publikované v uznávaných medicínskych periodikách, ale aj samotné skúsenosti stoviek ľudí spokojných s užívaním mastichy. Prečítajte si vybrané reakcie ľudí po doužívaní Chioskej mastichy:

Viac reakcií ľudí užívajúcich Chioskú mastichu nájdete na stránke portálu mastichaterapia v sekcii: Masticha skúsenosti

masticha skúsenostiDana, 29 rokov:

„Som po liečbe antibiotikami, no nemala som na výber. Po antibiotikách 2 týždne pauza a začala som s mastichou. Bolesti prestali, cítim sa oveľa lepšie.“

 

masticha skúsenosti Anonym, 59 rokov:

„O Chioskej mastiche som sa dozvedel od ošetrujúceho gastroentrológa a z internetu. Žiadne vedľajšie účinky počas užívania mastichy som nepociťoval, po začatí jej užívania prišlo zlepšenie trávenia.“

 

masticha skúsenostiRado, 42 rokov:

„Absolútne super. Po absolvovaní liečby s negatívnym testom som emailom dal vedieť viacerým známym. Bol som prekvapený, koľkí majú takýto alebo podobný problém.“

 

masticha skúsenostiZdenka, 60 rokov:

„Ja som si veľa načítala o mastiche a usúdila som, že by mi to mohlo pomôcť, a keďže nerada chodím po lekároch, tak som to skúsila. Dnes po polroku sa cítim dobre a odporúčam to aj iným ľuďom, ktorí majú problém so žalúdkom a trávením.“

 

Zistiť viac informácií o cene mastichy  Prejsť na ponuku produktov z Chioskej mastichy