Masticha predaj

Tradícia predaja Chioskej mastichy siaha až do staroveku

masticha predajOriginálna Chioská masticha je vzácnym produktom prírodnej medicíny. Tradícia Chioskej mastichy siaha až do dávneho staroveku, kedy ju používali prví grécki lekári ako overený terapeutický prostriedok proti viacerým tráviacim a žalúdočným neduhom. Predaj mastichy bol v tých časoch možný len medzi najbohatšou vrstvou obyvateľstva, pretože cena mastichy bola vyvažovaná zlatom.

Exkluzita originálnej mastichy sa zachovala dodnes

Zaujímavosťou je, že exkluzita Chioskej mastichy sa aj naprieč tisícročiami zachovala. Je to z toho dôvodu, že jedine originálna masticha z južnej časti gréckeho ostrova Chios obsahuje všetky žiaduce účinné látky, snahy o dopestovanie mastichy v iných oblastiach sveta sa žiaľbohu skončili nezdarom.

Chioská masticha predaj na Slovensku

Predaj originálnej Chioskej mastichy na Slovensku sa realizuje cez tri hlavné predajné kanály. Sú nimi:

  1. internetové obchody
  2. bioshopy
  3. lekárne

Masticha predaj v internetových obchodoch

chioská masticha predajPredaj originálnej Chioskej mastichy sa na Slovensku začal realizovať predovšetkým prostredníctvom internetových obchodov zameraných na zdravie a prírodnú výživu. Aktuálne sa masticha a jej predaj medzi slovenskými eshopmi rozširuje čoraz viac, preto odporúčame pri kúpe cez eshopy mastichy kritériá ako napríklad certifikáty a skúsenosti s danými internetovými obchodmi, aby ste mali istotu, že kupujete naozaj originálnu Chioskú mastichu.

Masticha predaj v bioshopoch

Chioskú mastichu možno získať už aj vo vybraných bioshopoch. Tieto obchodíky zdravia sa nachádzajú prevažne vo veľkých obchodných centrách, či na frekventovaných miestach vo veľkých mestách. Chioskú mastichu naskladnňujú do svojho sortimentu prevažne od vyššie spomínaných certifikovaných obchodov, ktoré sa zaoberajú distribúciou a spracovaním originálnej Chioskej mastichy. To v praxi znamená, že masticha v ponuke bioshopov môže mať o niečo vyššiu cenu než spomínané internetové obchody. Ďalšou nevýhodou môže byť nedostatočná znalosť produktu personálom bioshopu (keďže vo svojej ponuke majú stovky rôznych prírodných produktov). Odborné poradenstvo treba hľadať u špecialistov na Chioskú mastichu ako napr. MastichaTerapia. Pre viac info kliknite tu.

Masticha predaj v lekárňach

masticha kde kupitChioská masticha sa na Slovensku dováža čoraz viac aj do lekární. Nájsť ju možno predovšetkým v ponuke tých, ktoré sú orientované na prírodné prostriedky, prípadne tých, ktoré sú v blízkosti gastroenterologických ambulancií ako napríklad lekáreň Ave Maria Trenčín.

Náš tip: všetky lekárne zo siete VašaLekáreň by mali byť schopné dodať Chioskú mastichu do 24hod od dopytovania sa na tento produkt.

Nevýhodou predaja mastichy cez lekárne je to, že ju ako prírodný produkt nemusia mať priamo na sklade a objednajú ju až po dopytovaní sa pacientov na tento produkt. Naskladnenie následne trvá probližne 24 hod, t.j. rovnako ako dodanie mastichy z certifikovaného internetového obchodu.

Získajte originálnu Chioskú mastichu z ponuky certifikovaného internetového obchodu ihneď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *