Chioská masticha: cena a porovnanie jednotlivých produktov

masticha cenaRozdiely v cene Chioskej mastichy

Cena originálnej Chioskej mastichy sa pohybuje od menej než 1€ až po necelých 140€. Je to pomerne široké vyjadrenie, avšak závisí od konkrétneho produktu z mastichy a jeho pôsobenia na telo. Pre názornejšie objasnenie tak vysokého cenového rozdielu medzi jednotlivými produktami z mastichy prikladáme prehľadnú tabuľku (podrobnejšie vysvetlenia nájdete pod ňou).

Cena mastichyProdukty
0 – 5 €sladkosti z Chioskej mastichy
5 – 20 €kozmetika z Chioskej mastichy
20 – 40 €mastichový prášok, mastichové kapsuly
40 – 140 €zložené balíky mastichových produktov

Sladkosti z Chioskej mastichy, cena: 0 – 5 €

cena mastichyJedná sa skôr o doplnkové produkty ako napríklad mastichové žuvačky, kryštály, mastichové tyčinky, či cookies. Cena týchto produktov je  nízka napriek obsahu originálnej Chioskej mastichy. Dôležité je však poznamenať, že percento obsahu mastichy v týchto produktoch nie je vysoké, preto ani tieto produkty nemajú významný vplyv na zdravotný stav. Svetlou výnimkou spomedzi týchto produktov sú azda mastichové kryštály, ktoré sú vlastne 100% Chioskou mastichou bez náročnejšieho spracovania. Nedá sa však o nich hovoriť ako o pochutine. Do kategórie sladkostí sme zaradili aj mastichové kryštály z dôvodu ich ceny, ktorá sa pohybuje zväčša do 5 €.

Prejsť na ponuku mastichových sladkostí

Kozmetika z Chioskej mastichy, cena: 5 – 20 €

cena chioska mastichaV prípade kozmetiky z Chioskej mastichy ide o pomerne zaujímavé a vcelku príťažlivé prírodné produkty. Minimálne pre ľudí, ktorí preferujú práve takéto prírodné riešenia. Cena mastichovej kozmetiky je síce drahšia než bežná kozmetika v drogériách, no tento cenový rozdiel je zapríčinený predovšetkým obsahom vzácneho mastichového oleja v produktoch spolu s prímesami ďalších prírodných látok. Oficiálny výrobca odporúča produkty mastichovej kozmetiky používať najmä pri citlivej a podráždenej pokožke. Avšak obsah mastichového oleja v týchto produktoch vyznačujúci sa antimykotickými účinkami pôsobí priaznivo aj pri menších kožných problémoch ako sú rôzne ekzémy, mykózy a pod.

Prejsť na ponuku kozmetiky z mastichy

Mastichový prášok, mastichové kapsuly, cena: 20 – 40 €

chioska masticha cenaMastichový prášok a mastichové kapsuly sú produkty určené proti žalúdočným ťažkostiam (zlé trávenie, bolesti brucha, žalúdočné kŕče, helikobakter pylori, žalúdočné vredy a i.). A teda najväčšia vyhľadávanosť sa týka práve týchto produktov. Obsah vzácnej mastichy v týchto produktoch je čo najvyšší, u niektorých mastichových kapsúl dokonca 100%. Práve to je dôvod, prečo sa cena mastichy spracovanej do týchto produktov vyššia v porovnaní s ostatnými produktami z originálnej Chioskej mastichy. Najexkluzívnejšími produktami tejto kategórie sú kapsuly obohatené o ďalšie účinné prírodné látky ako napríklad Masticha Active. Práve tento produkt dosahuje pri mastichových kapsuliach cenový strop – niečo málo pod 40€. Vyššia cena je však vyvážená zaručenou kvalitou a silnejším účinkom, čoho dôkazom sú stovky spokojných odberateľov.

Prejsť na ponuku produktov z mastichy proti žalúdočným ťažkostiam

Zložené balíky mastichových produktov, cena: 40 – 140 €

masticha cenaVo vyšších cenách mastichy – rádovo niekoľko desiatok eur nájdete balíky obsahujúce viacero účinných produktov z Chioskej mastichy. Ide predovšetkým o rôzne kozmetické balíky, či balíky kompletnej starostlivosti o trávenie. Ich výhodou je, že obsahujú viacero rôznorodých produktov, a tým sľubujú komplexnejšie pôsobenie Chioskej mastichy na organizmus, čo má samozrejme za následok zvýšenie požadovaného efektu. Tieto balíky sú vhodné najmä pre ľudí s akútnymi, prípadne dlhotrvajúcimi ťažkosťami. Výhodou výberu takýchto balíkov je navyše kompletné poradenstvo, ktoré eshopy ponúkajú vzhľadom na konkrétny zdravotný stav človeka, či rôzne darčeky menších produktov z mastichy pribalené zdarma (napríklad mastichové žuvačky).

Prejsť na ponuku zložených mastichových balíkov


Chioská masticha cena a jej odchýľky

Samozrejme, na slovenskom trhu možno nájsť aj vybrané produkty mierne mimo nami daného cenového rámca. Ponuka eshopov je široká a my sme vychádzali z tých najoverenejších. Minimálne odchýlky v cene mastichy môžu byť zapríčinené faktormi, na ktoré odporúčame dávať si dobrý pozor pri kúpe mastichy. Ide hlavne o:

Z ponuky slovenských internetových obchodov všetky tieto kritériá spĺňa MastichaTerapia. Ich produkty sa zároveň pohybujú v nami opísanom cenovom rámci. Z toho dôvodu odporúčame Chioskú mastichu vyhľadávať práve  tomto obchode:

Prejsť do odporúčaného eshopu MastichaTerapia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *